اجرای بازی های پلی استیشن ۲ بر روی کامپیوتر

عکس   اجرای بازی های پلی استیشن 2 بر روی کامپیوتر

قبل از هر چیز لازم است بدانید که نرم افزارهایی که امکان اجرای نرم افزارها یا بازی های پلتفورم های دیگر را در پلتفورم دیگری مانند کامپیوتر ممکن می کنند در اصطلاح Emulator یا "شبیه ساز" نامیده می شوند.

همچنین برای اجرای بازی های کنسول PS2 در کامپیوتر, شبیه سازهای متعددی طراحی شده است. البته هیچ شبیه سازی وجود ندارد که بتواند همه بازی های این کنسول را در هر کامپیوتری اجرا کند. از همین رو شما باید با توجه به بازی مورد نظر خود و ویژگی های کامپیور خود, شبیه ساز خاص خود را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که عموم کامپیوترهای امروزی, توان بسیار بالاتری نسبت به شبیه ساز کنسول PS2 دارند, اما هر شبیه ساز با کامپیوتر خاصی سازگار است.

به عنوان مثال بعضی شبیه سازها در سیستم های ۶۴ بیتی اجرا نمی شوند و یا تنها با یک خانواده خاص از پردازنده ها سازگارند. در همین رابطه PCSX2 یک نمونه بسیار خوب از شبیه سازهای کنسول PS2 است که کامپیوترهای زیادی می توانند به سادگی آن را اجرا کنند. بعد از تهیه این شبیه ساز و تهیه بازی, باید فابل BIOS مورد نیاز برای اجرای بازی مورد نظر خود را نیز تهیه کنید. برای تهیه این نرم افزار شبیه ساز, می توانید به سایت pcsx2.net مراجعه کنید. در این سایت می توانید فهرست بازی های قابل اجرا با این نرم افزار را نیز مشاهده کنید.

دانلود با حجم ۱۲MB

دانلود

   

ارسال این پست به دوستانتان در فیس نما, کلوب, تویتر و فیس بوک

محبوب کن - فیس نماداغ کن - کلوب دات کامتوییت کنیداشتراک گذاری در فیس بوک
roxana در دی ۱۳۹۰ گفته:

این سایت حتی از سایت منم بهتره .
واقعا باید از این سایت درس گرفت.